Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği için yeni tarih verildi

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği için yeni tarih verildi

Apple tarafının 2021’in ilk etkinliğini 23 Mart tarihinde yapacağı iddia edilmişti. Ancak bu iptal olmuş durumda. Etkinlik nisan ayına kaldı.

Apple’ın 2021’deki ilk etkinliği için firmaya yönelik sağlam kaynaklardan Jon Prosser geçtiğimiz hafta 23 Mart tarihini vermişti. Ancak planlar değişmiş durumda. Prosser, etkinliğin artık nisan ayında yapılacağını açıklıyor. Bu ertelemenin arkasındaki nedeni daha sonra açıklayacağını belirten Prosser, nisan etkinliği için henüz net bir gün vermiyor. Ancak 23 Nisan tarihi yine olasılık dahilinde yer alıyor. Apple’ın nisan ortasında resmi olarak duyurusunu yapması beklenen etkinlik, elbette önemli duyurulara sahne olacak. Bu etkinlikte daha önce de söylediğimiz gibi ilk olarak takip odaklı aksesuar Apple AirTags karşımıza çıkacak. Bu ürün çok ama çok uzun süredir bekleniyor. Nisan etkinliğinde Apple’dan yeni iPad Pro ve AirPods‘ların geleceğine de kesin gözüyle bakılıyor. Burada Apple’ın hem normal AirPods’un hemde AirPods Pro’nun yenisini tanıtması bekleniyor. Nisan etkinliği için hazır olan bir diğer ürünün ise yeni Apple TV olduğu aktarılıyor. Bu arada etkinlikte Apple’ın Apple Silikon işlemcili yeni nesil iMac‘leri de tanıtacağı düşünülüyor.

Yeni ürünlerden en çok Apple AirTags merak ediliyor

Model gücünü detaylarına burada yer verdiğimiz U1 çip biriminden alıyor. U1 çip biriminin en büyük getirisi ise bu takip aksesuarı için ultra Geniş Bant (UWB) teknolojisi oluyor. iPhone 11, iPhone 12 ve yeni Apple Watch modellerinde de yer alan UWB desteği, teknik olarak konum belirleme noktasında Bluetooth LE ve WiFi‘a oranla çok ama çok daha hassas çalışıyor.

İç mekanda yaklaşık 5 metrelik konum belirleme sürecini 5-10 cm seviyesine çektiği belirtilen teknoloji, iki cihazlar arasındaki radyo dalgalarının transfer zamanını ölçüyor ve böylece çok hassas konum belirleme gerçekleştirebiliyor

Kaynak: cokguncel.com

Teknoloji