Apple’ın sahte ürünler ile mücadelesinden dikkat çeken bilgiler

Apple’ın sahte ürünler ile mücadelesinden dikkat çeken bilgiler

Teknoloji devi Apple, diğer firmalar gibi sahte ürünler ile ciddi bir mücadele içerisinde bulunuyor. İşte bu konuda gündem olan son detaylar;

Sahte ürünler Apple gibi firmaları zarar ettiriyor, kullanıcıları da tehlikeye atıyor. İşte bu yüzden firmaların bünyesinde bunlarla mücadele için özel bölümler bulunuyor. Bu bölüme sahip en büyük isimlerden olan teknoloji devi Apple, açıklanan son bilgilere göre sadece geçtiğimiz yıl içerisinde Instagram ve Facebook satış bölümleri üzerinden 1 milyondan fazla sahte ürünü satıştan kaldırtmış. Firmanın burada özellikle hayati risk oluşturan şarj cihazı gibi sahte ürünlere odaklandığı aktarılıyor. Sahte satış konusunda Apple’ın içindeki özel ekibin tüm ağları taradığı belirtiliyor ancak biliyorsunuz tüm çabalara rağmen bu mücadele sahte ürünleri tamamen bitirmiyor. Çünkü firmalar artık Apple imzalı ürünleri inanılmaz yüksek kalitede taklit ediyor. Apple’ın kendi ürünleri gibi birçok sahte ürün de Çin merkezli olarak üretiliyor.

iPhone 12 için MagSafe temelli bir Apple powerbank yolda bulunuyor

iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri arkasında MagSafe aksesuarları için mıknatıslar taşıyor. Geçtiğimiz haftalarda hatırlarsınız bu mıknatıslar ile çalışan yeni bir aksesuar daha yolda haberi gündem olmuştu. Onun da Mark Gurman tarafından bir powerbank olduğu aktarılmıştı. Direkt olarak Apple‘dan gelecek bu aksesuar, telefonların arkasına mıknatıslar ile yapışarak sürekli olarak şarj getirecekti. Bu altyapıda ilk ürün Apple’dan değil kısa süre önce Anker’dan gelmişti. Firmanın iPhone 12’lere özel olarak hazırladığı yukarıda gördüğünüz ürünü, MagSafe temelinde telefonların arkasına yapışıyor ve telefonları sürekli olarak şarj edebiliyor.

Apple’ın kendi çözümü ise önemli bir özelliğe sahip olacak. Apple’a yönelik sağlam kaynak Jon Prosser’a göre hazırlanan aksesuar için şimdilik iki farklı versiyon masada bulunuyor. Bir sürümün Anker’ın çözümü gibi olduğu, “premium” olarak geçen diğerinin ise “ters kablosuz şarj” sunacağı aktarılıyor. Yani ürün telefonları şarj ederken aynı zamanda üzerine konulacak AirPods’ları da doldurabilecek gibi görünüyor.

Kaynak: hermakale.com

Teknoloji