Çember Dizisi

Çember Dizisi

Çember Dizisi

Çember dizisi, bir seri halinde ve dijital platformlarda varlığını sürdürmekte olan bir seridir. İlk bölümü 3 Temmuz 2017 tarihinde izleyiciye sunulmuş olup çekimleri de hala devam etmektedir. Toplamda 3 sezondan oluşan bu dizinin Netflix platformunda yalnızca 1 sezonu vardır. Platformda bulunan toplam bölüm sayısı ise 9’dur. Platform üzerinde bölümler 1.bölüm, 2.bölüm olarak değil 1.Çember, 2.Çember olarak geçmektedir. İlk 2 sezonunda televizyon kanallarında yayın yapmış olan bu dizi halinde varlığını sürdürür. Dizi, ANS Productions imzalı olup yönetmenliğini de Abdullah Oğuz üstlenmiştir. Oyuncu kadrosunda ise Barış Bağcı, Pelin Akil, Serhat Mustafa Kılıç gibi isimler yer almaktadır. Dizinin çekimleri Türkiye’de yapılmış olup Türk asıllı ve asıl dili de Türkçe olmaktadır. Dizi, polisiye, aksiyon ve gerilim türleri arasında bulunuyor.

Çember Dizisinde İşlenmekte Olan Konu Nedir

Çember dizisi tür olarak polisiye türünün ağırlıklı olduğu bir dizidir. Bu dizide genellikle cinayet ve vakalar ele alınmaktadır. Dizide Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşen gizemli ve farklı olan çözülmemiş vakaların aydınlatılması amacı ile Türkiye’nin İstanbul şehrinde emniyet müdürlüğünde özel bir ekip kurulur. Kurulan bu ekip doğrultusunda Barış Komiser öncü olmuştur. Barış Komiser karakterinin öncülüğünde kurulan ekip üyelerinin her birinin farklı özellik ve yetenekleri vardır. Dizinin hemen hemen her bölümünde farklı cinayet ve vakaların işlenmesi ele alınmaktadır. Dizi bölümlerinin her bölümünde farklı isimler, bölümlere özel isimlendirmeler yapılmıştır.

Çember Dizisini İzlemek İçin Ne Yapılması Gerekiyor

Çember dizisinin izlenmesi için Netflix platformuna ait bir üyeliğin bulunması gerekiyor. Platforma üye ya da abone olmak için ise birkaç kolay ve kısa adımın tamamlanmış olması gerekir. Bu adımların tamamlanma esnasında ise belirli bir ücret, Netflix platformu tarafından talep edilmektedir. Belirli bir ücret karşılığında üye olunabilen platform içindeki filmlere bazı internet sayfaları üzerinden erişim sağlanabilir. İnternet üzerinden netflix izle ya da netflix ücretsiz izle gibi etiketler ile sayfalara ulaşım sağlanabilir. Sayfalara ulaşım sağlanması üzerinde Çember dizisinin platform üzerindeki bölümlerine de oldukça kolay bir şekilde erişim sağlanmış olacaktır.

Genel Kültür