Çocuk Terapi Ve Psikoljik Danışmanlık

Çocuk Terapi Ve Psikoljik Danışmanlık

Çocuklar gelişim süreçler boyunca bazı zamanlarda gelişimsel ve davranışsal sorunlarla karşı karşıya kalabilir ve yardım ihtiyacı hissedebilirler. Çocuğunuzun aile içi sorunlardan etkilendiğini düşünüyor, öğretmeni ya da doktorunuz destek almanız için öneride bulunuyorsa ve bazı şeyleri öğrenmede zorluk yaşadığını düşünüyorsanız çocuğunuz için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak bu yardımı online çocuk terapisi formunda da alabilirsiniz. Bu hizmetle çocuklar, kendi güvenli konfor alanından ayrılmadan ve mekan kısıtlaması olmadan online terapiye katılabilirler.

Online Psikolog Nedir?

Bireyler bazen zor süreçler atlatabilirve bazen psikolojik kaygılar yaşayabilir. Bedenimiz gibi ruhumuzun da desteğe ihtiyaç duyması oldukça normal olan bir durumdur. Fakat bazen söz konusu olan sıkıntılar kendi kendine halledilemez ve uzman bir görüşten destek alınması gerekir. Danışma almak için bazen bir psikologa ya da danışma merkezine gitmek mümkün olmayabilir. Bu durumlarda online psikolog sayesinde terapilere katılabilirsiniz. Terapiler genellikle konuşmaya dayalı olduğu için herhangi bir problem teşkil etmez ve online terapi almanızda bir sakınca yoktur.

Neden Online Terapi Tercih Edilmeli?

Yüz yüze olan terapiden tek farkı istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden seanslara katılabilmenizdir. Özellikle sehir merkezlerine uzak bölgelerde yaşayanlar, bedensel olarak engeli olanlar ya da kaygıları sebebiyle dışarı çıkmaya çekinenler için online psikolog kolay erişebilir ve faydalıdır. Kullanımı kolay olan online psikolojik etkinlikler ve seanslar için teknik bir bilgiye de ayrıca gerek yoktur. Terapiye katılım son derece kolaydır.

Online Terapi Kimler İçin Uygundur?

Depresyona girmiş olan bireyler, kaygı bozuklukları yaşayanlar, panik atak, somatizasyon bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, sosyal anksiyete bozukluğu, ölüm korkusu, sınav kaygısı, özgül fobiler, yeme bozuklukları, performans anksiyete gibi durumlar ile karşılaşan kişilere online terapi verilebilir.

Online psikolojik danışmanlık için bu tarz sorunları yaşayan bireylere planlama sonrası terapi uygulanır. Cinsel terapi, çift terapisi, aile terapisi gibi ekollerden faydalanan kişilere terapiler uygulanıyor. Daha detaylı bilgi için Bakırköy psikolog merkezi ile iletişim kurabilirsiniz.

Moda ve Yaşam