Gülüşünüzün özgüveniniz üzerinde büyük bir etkisi var

Gülüşünüzün özgüveniniz üzerinde büyük bir etkisi var

Gülüş tasarımı; konuşurken dudak konumunuz, dişlerinizin görünme miktarı, diş etlerinin gülüşünüz ile uyumu, dişlerinizin rengi ve ten renginiz gibi faktörleri kapsar. Bu unsurların herkeste optimum seviyede olması hedeflenir.

Çarpık dişler, düzensiz bir gülüş ve fazla diş eti görünümü gibi faktörler gülüş tasarımına gidilmesi için uygun sebeplerden birkaçı.

“Gülemiyorum, dişlerimden mutsuzum, gülmek istemiyorum”’ gibi psikolojik nedenlerden dolayı da gülüş tasarımı yaptırabilirsiniz.

Aslında herkes için gülüş tasarımının yapılabildiğini ifade eden Dt. Uzunpınar, “Diş hekiminiz şikayetlerinizi dinler, analiz eder ve kayıtlar alır. Kayıt aldıktan sonra sizinle beraber fotoğraflar çekerek fotoğraflar üzerinde sizinle konuşarak değerlendirmeler yapar. Tüm değerlendirmeler yapıldıktan sonra size özel bir gülüş tasarımı planlanır ve ortak bir karar verilir.”

İşlem öncesi ‘mock-up’ denilen bir seans uygulanır ve tahmini sonuç için bir deneme yapılır. Gülüş tasarımı planlanan bir ön çalışma ölçüsü ağıza uygulanır ve siz aynada direkt olarak işlem sonucunu değerlendirebilirsiniz. Bu işlem sırasında değiştirmek istediğiniz ne var ise hekiminize söyleyip düzelttirebilirsiniz. Dişler uzun olmuştur, kısaltırsınız. Diş etleriniz fazla görünür işaretlersiniz, şekli köşeli gelir yuvarlatırsınız.

Kararlaştırdığınız tasarım sonrasında iş artık hekiminiz ile teknisyeni arasındadır. Tüm şartlar sağlanmış ve gülüş tasarımınız hoşunuza giderse artık gülüş tasarımı için seramik kaplamalarınız üretime hazırdır. Diş hekimi ya mevcut dişlerin üzerinden bir ölçü alır veya uygun pozisyonda olmayan dişler var ise aşındırma işlemi gerçekleştirilir ve alınan ölçüler üretim için diş teknisyenine iletilir.

Gülüş tasarımı her kişiye özel yapıldığı için bu noktada en önemli olan şey sizin ne istediğiniz ve size yakışandır. Karar verirken doğru diş hekimi tercihi yaptığınızdan emin olun.

Kaynak: herhaberi.com

Moda ve Yaşam