Kenar Korumalık Hangi Alanlarda Kullanılır

Kenar Korumalık Hangi Alanlarda Kullanılır

Kenar Korumalık Hangi Alanlarda Kullanılır

Teknolojinin hızlı şekilde gelişmesiyle birlikte, iş sağlığı ve güvenliği kapsamında alınabilecek önlemler de çeşitlendi. Aslında iş sağlığı, konforlu bir çalışma hayatı için her daim en öncelikli konu olmuştur ancak artan nüfus yoğunluğu ve giderek çoğalan inşaat projeleriyle birlikte güvenli çalışma olgusu daha da öne çıkmıştır. Bu bağlamda kenar korumalık, her türlü inşaat projesinde alınabilecek en basit ve etkili güvenlik önlemidir. Bilindiği üzere inşaat alanları, kaza ve düşme riskinin yüksek olduğu alanlardır. Kenar koruma sistemleri, inşaat projelerinde yüksekten düşme ve kaza riskini önlemek amaçlı geliştirilmiş pratik ama yüksek koruyucu özelliğe sahip bir sistemdir.

Kenar Korumalıkların Çalışma Prensibi Nasıldır?

Kenar korumalıklarında platformlardan belli bir yükseklikte ve ortalama 100 kg ağırlığında maddelere dayanıklı ana korkuluk bulunmaktadır. Ana korkuluk sayesinde yüksekten düşen maddeler yumuşatılır. Bununla birlikte platforma bitişik topuk levhası bulunmaktadır. Topuk levhası ve ana korkuluk arasında boşluklar kalmaktadır ve bu boşlukların en fazla 50 cm olacağı biçimde ara korkuluklar eklenerek boşluklar kapatılır, zararsız hale getirilir.

İnşaat Kenar Koruma Sistemleri

Kenar korumalık, her türlü inşaat projesinde kullanılabilmektedir. Yüksek inşaatlarda, çalışanların ve eşyaların düşmesini engellemek için kullanılırken, yerleşim merkezlerindeki inşaat projelerinde de yayaların güvenliğini sağlayıcı etkiye sahiptir. İş sağlığı ve güvenliğinin giderek önem kazandığı günümüzde, yüklendiği sorumluluğun fazlasıyla farkında olan firmamız, inşaat kenar koruma sistemleri konusunda her talebe, proje sahiplerinin istek ve beklentilerine uygun şekilde cevap vermektedir. Her inşaatta alınması gereken zorunlu güvenlik önlemleri arasında hem maliyet hem de işlevsellik açısından kenar korumalıklar ideal özelliktedir. Kolay kurulum ve sökülüm özelliğine sahip ürünlerimiz, özel kilit sistemiyle basitçe kullanılabilecek ve kullanıldığı alanda yüksek güvenli çalışma ortamı sağlayacak donanımdadır. Yasal yönetmeliklere uygun sertifikalı şekilde satışa sunduğumuz kenar koruma sistemleri üzerine istediğiniz takdirde kiralama hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Nakliye ve kurulum konusunda da talebe göre destek sağladığımız projelerde kenar korumalıklarla güvenlik önlemleri üst seviyelere çıkarılıyor. SafetyRespect kenar koruma ürünleri hakkında detaylı bilgi almak için firmanın websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Genel Kültür