Polyruea Nerelerde Kullanılır

Polyruea Nerelerde Kullanılır

Polyruea uygulama alanları oldukça çeşitlidir. Üstün karakteristik yapıları sayesinde kişiler çok çeşitli alanlarda Polyruea izolasyon tercih edebilmektedir. İnşaat sektörlerinden havacılık sektörlerine kadar çok çeşitli alanlarda kullanımı gerçekleştirilmektedir. Özellikle binalarda ve temellerde Polyruea uygulanıyor.

Hidro izolasyon özellikleri ile endüstriyel zemin kaplama olarak geçiyor. Üstün antipas kaplama, korozyona karşı koruma sağlıyor. Gıda ve endüstri sektörlerinde, çiftliklerde, park alanlarında, vagonlarda, gemi endüstrilerinde kullanılıyor. Çok çeşitli zeminlere Polyruea kullanılabiliyor. Beton, çelik, ahşap, metal, plastik, bitümen, cam, kiremit gibi zeminlerde uygulanabiliyor.

Polyruea kullanım alanları temel ve perde yalıtımlarında, binalarda, teraslarda, endüstriyel zeminlerde, park alanlarında, havuz sistemlerinde, madenlerde, petrol platformlarda, köprü ve tünel sistemlerinde kullanılıyor. Çok çeşitli avantajları ile birlikte pek çok zemin üzerinde kullanılabiliyor. Büyük soğuk hava depo alanlarında kullanılıyor.

Polyurea İzolasyon Nasıl Uygulanır?

İnce bir tabaka şeklinde uygulanabiliyor. Aşınmalara ve darbelere karşı yüksek dayanıklılık sağlıyor. Kısa süreler içerisinde donar, bu nedenle uygulanan alanlar kısa süreler içerisinde kullanıma açılabiliyor. Mükemmel derecelerde termal şok dayanımlarına sahiptir. Maksimum izolasyon sağlaması ile birlikte en çok tercih edilen yalıtımlar arasında yerini alıyor. Ekolojik ve uzun ömürlü bir yalıtım sistemidir. Yaklaşık olarak 25-30 yıl dayanabiliyor. Son kat boya özelliklerine sahip bir yalıtım sistemidir. Son teknoloji ürünlerinden olan Polyruea yalıtım pek çok alanda kullanılabilen hem cebe hem de zemine pek çok avantaj sağlıyor. Üst seviye özellikleri ile rakiplerine fark atıyor.

Polyurea İzolasyon Nerelerde Kullanılır?

Polyurea kullanım alanı oldukça geniştir. Yaşam alanı konutlarda sıkça kullanıldığı gibi ticari bir çok projede en uygun izolasyon ve yalıtım malzemesi olarak öne çıkmaktadır. Aşağıda polyruea izolasyonun en sık kullanıldığı alanları sizler için listeledik. 

  • Teras izolasyonu
  • Zemin izolasyonu
  • Su deposu izolasyonu
  • Havuz izolasyonu
  • Otopark üstü izolasyon
  • Otopark zemin izolasyonu
  • Temel perde izolasyonu
  • Gizli dere izolasyonu
  • Araç kasa kaplama
  • Asansör kuyusu izolasyonu

Polyurea kısacası su yalıtımı, ısı yalıtımı ve izolasyon gerekli olan her noktada uygulanabilir bir malzemedir. Ülkemizde son yılların en popüler ürünlerinden biri olup Tekema izolasyon başta olmak üzere bir çok uygulayıcı vardır. 

Genel Kültür