Roger Federer Hayır İşleriyle Farkını Yaratıyor İşte Tüm Detaylar

Roger Federer Hayır İşleriyle Farkını Yaratıyor İşte Tüm Detaylar

Roger Federer Hayır İşleriyle Farkını Yaratıyor İşte Tüm Detaylar…

Roger Federer, hayır işleri konusunda aktif olan bir sporcu ve hayırseverdir. Kendisi, Roger Federer Vakfı’nın kurucusu ve vakfın eğitim projelerine doğrudan ve dolaylı olarak büyük bir katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra, Federer, çeşitli yardım amaçlarına destek vermek için zaman ve para ayırmaktadır. Örneğin, UNICEF, Make-A-Wish Foundation ve World Wildlife Fund gibi kuruluşlara bağışlar yapmış ve organizasyonlarını desteklemek için zaman ayırmıştır. grandpashabet

Federer, 2010 yılında, Haiti’de meydana gelen deprem sonrasında Haitililere yardım etmek için düzenlenen bir yardım maçında yer almıştır. Bu yardım maçı, Federer ve Nadal gibi birçok tenis yıldızını içermekte ve olayın etkileriyle mücadele etmek için para toplamayı amaçlamaktadır.

Federer Sağlık Sorunları Olanları Tedavi Ettiriyor

Federer, İsviçre’deki kalp hastalıklarına neden olan kromozomal bozukluklara sahip çocuklar için kurulan Heartbeat Vakfı için de para toplamıştır. Roger Federer, başarıları ve iş insanlığı konuşulurken, dünya üzerinde yardıma ihtiyaç duyanlara yardım etmek için çaba gösteren, yardım faaliyetlerine destek veren bir sporcu olarak da tanınmaktadır. COVID-19 salgını sırasında, Federer ve eşi Mirka, İsviçre’deki yoksullara, sosyal korumaya ve sağlık çalışanlarına yardım etmek için bağışlarda bulundular.

Ayrıca, bu süre boyunca, çevrimiçi olarak bazı hayranlarıyla tenis dersleri yaparak ve yarışmalar düzenleyerek, insanların evlerinde kalmasını teşvik etti. Aynı zamanda, birçok ülkede okullar kapandığı için evde kalan çocuklar için çevrimiçi eğitim videoları içeren bir program da yayınladı. Federer, sadece hayır işleri konusunda değil, ayrıca çevre konusunda da aktif olarak çalışmaktadır.

Spor