SEO Ajansları Ve E-ticaret Başarıları

SEO Ajansları Ve E-ticaret Başarıları

SEO ajansları ve e-ticaret sitesi sahipleri, tekliflerini tanıtmaya ve çevrimiçi olarak güçlü bir varlık oluşturmaya yardımcı olmak için Google’a ürün bilgileri sağlar. Son zamanlarda, çevrimiçi işletmelerin ve e-ticaret SEO ajanslarının işlerini çok daha kolay yapmalarına yardımcı olmak için Google, arama motorlarına doğru ürün verilerini nasıl sağlayacakları konusunda bazı ipuçları verdi. Google, doğru ve güncel ürün bilgilerinin verilmesi koşuluyla, SEO Fiyatları alıcılara satın alma kararlarında yol göstermesi için arama sonuçlarında özel biçimlendirmeyi iyi bir şekilde kullanabilir.

Google’ın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) gösterebileceği ürünlerle ilgili bazı ek bilgiler fiyatlandırma, stok seviyeleri ve müşteri derecelendirmeleridir. Google ürün verilerini vermek çok önemlidir çünkü diğer veri türlerinin aksine arama motoru bilgileri kendi başına alamaz. Bu nedenle, web sitesi arama motoruna bu verileri Google Merchant Center, bir ürün feed’i veya yapılandırılmış veri işaretlemesi aracılığıyla sağlamalıdır. Paravan Blog Arama motoru, SERP’lerdeki bilgileri yalnızca en doğru bilgileri aldığından emin olduktan sonra gösterecektir; bu nedenle, e-ticaret web siteleri Google’ın verilerin doğruluğunu doğrulamasına yardımcı olmalıdır.

Ürün verilerini içeren bazı örnekler şunlardır: Orijinal fiyat ile indirimli fiyat karşılaştırması Ürün fiyatı ile vergiler ve nakliye maliyetleri karşılaştırması Satılan gerçek ürüne karşı ilgili ürünler SERP’de ek bilgiler görüntülendikten sonra, e-ticaret SEO ajansları ve işletmeler, e-ticaret sitesi trafiğini artırmak için daha büyük bir şansa sahip olabilir. Ayrıca Google, ürün bilgilerini Google Haritalar, Google Alışveriş ve Google Görseller’de de görüntüleyebilir. Google’ın Geliştirici Avukatı Alan Kent, SEO topluluğuna Google’a ürün bilgilerini sağlamanın birçok yolu olduğunu söyledi. Google’a ürün verilerini sağlamanın en iyi yollarından bazıları şunlardır: 1. Yapılandırılmış verilerle Yapılandırılmış verileri kullanmak, arama motoruna ürün bilgisi vermenin yaygın bir yoludur. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, bir sayfaya JSON-LD kodlu içerik olarak yerleştirmektir.

Bu yöntemi kullanmanın tek dezavantajı, arama motorunun SERP’de güncellenmiş bilgileri görüntülemesinin birkaç gün sürebilmesidir. 2. Google Merchant Center aracılığıyla SEO’lar ve işletmeler, Merchant Center’ı kullanarak Google’a zamanında ve doğru ürün verileri verebilir. Bunu yapmanın farklı yolları var. İlk olarak, Google’ın siteyi tararken ve dizine eklerken keşfedeceği yapılandırılmış verileri sağlayabilirler.

Ayrıca tüm ürün verilerinin bir feed’ini manuel olarak da gönderebilirler. Bunu yaparak, işletmeler ve e-ticaret sitesi sahipleri daha fazla kontrole sahip olabilir ve bu da ürün verilerinin Google Arama’da ne zaman görüntüleneceğini belirlemelerine olanak tanır. Son olarak, ürünlerini ayrı ayrı güncellemek için bir API seçebilirler. Bu, SEO ajanslarına belirli ürünleri talep üzerine güncelleme seçeneği sunar.

Dahası, güncellemeler birkaç dakika içinde yayına girebilir ve bu da onu diğer yöntemlerden daha hızlı hale getirir. Google ayrıca, çevrimiçi işletmelere SEO’nun markalarının organik e-ticaret arama sonuçlarında görünmesi için çok önemli bir faktör olduğunu hatırlatmak istiyor. Bu nedenle, herkesi açıklamalar ve resimler gibi ürün ayrıntılarını hedeflenen müşterileri için çekici hale getirmeye teşvik ederler.

Teknoloji