Son Dakika Sigara Zamları

Son Dakika Sigara Zamları

Son Dakika Sigara Zamları

Yeni yılla birlikte her ürüne olduğu gibi sigaraya da tiryakilerini üzen önemli zamlar geldi. Bu çerçevede alınan en ucuz sigara 23 TL olurken en pahalı sigaranın paketi ise 40 TL’yi buldu. Bu zamların sigarayı bırakmaya yardımcı olup olmadığı konusu tartışılabilir. Sigaranın insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri de herkes tarafından biliniyor. Ancak yine tercih sebebiyle özel yaşamın dokunulmazlığı dikkate alınarak yapılan zamların oldukça fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Geçen sene bu zamanlarda aynı sigara 10-12 TL’ye satılırken bu sene 20 TL’nin üzerine çıkmış olması birçok kişiyi sigara konusunda bir ez daha düşünmeye sevk etmiş durumda.

Ocak ayında uygulanan çifte zamdan sonra şimdi de Nisan ayında yeni bir zammın geleceği konuşuluyor. Artan maliyetlerle birlikte enflasyondaki yükselişi de hesaba katarsak bu zammın kaçınılmaz olduğu belirtiliyor. Bu sebeple şimdiden sigara tiryakilerini ciddi bir düşünce almış gidiyor. Zamhaber.com olarak bu gibi sigara zam haberlerini anında yayınlıyor ve zamlardan habersiz kalmanızı istemiyoruz. Herkesin yaşantısına etki eden zam haberlerini daha sık duyacak gibiyiz.

Güncel Sigara Fiyatları

2021 yılı sonu itibarıyla sigara fiyatları 15-16 TL civarında seyrediyordu. Ocak ayında gelen çifte zamla birlikte bu fiyat 20 TL’nin üzerine çıkmış durumda. Ayrıca mart ayında 2 TL’lik bir zam daha geldi ve en ucuz sigara fiyatı 23 TL’lik bir fiyata sahip oldu. Şu anda ise Nisan ayı itibariyle sektörden yapılan açıklamalar 2 TL’lik bir zammın daha geleceğini gösteriyor. Artan zamlar sebebiyle sigara satışları düştü mü bilinmez ama günde iki üç paket bitiren sigara tiryakileri için bu zamlar oldukça zorlayıcı olacaktır.

Sigara zamlarıyla birlikte, tütün ürünlerine gelen diğer zamlar, alkol zamları, gıda ürünlerine gelen zamlar ve her türlü zam haberine zamhaber.com sitesinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Güncel zam haberlerinin yanı sıra son dakika güncel haberler, spor haberleri, yerel haberler, dünya siyasetindeki güncel konular ve daha birçok haber zamhaber.com’da sizleri bekliyor. Objektif habercilik anlayışı ve ilkeli haber prensipleriyle zamhaber.com sanal ortamdaki haber kaynağınız olmaya devam ediyor.

Genel Kültür