Thierry Henry’nin 14 Numaralı Forması Nketiah’a Verildi!

Thierry Henry’nin 14 Numaralı Forması Nketiah’a Verildi!

Thierry Henry’nin 14 numaralı forması Nketiah’a verildi!

44 yaşındaki eski futbolcu Thierry Henry, 1999 yılından 2007’ye kadar Arsenal forması giydi. Burada kariyerinin en parlak dönemini geçiren ünlü forvet oyuncusu, 14 numaralı forma ile toplamda 174 gole imza attı. Görkemli bir kariyere sahip olan yıldız isim, 2014’te futbola veda etti.

Arsenal’in yeni 14 numarası Eddie Nketiah oldu

Halen daha bir Arsenal efsanesi olarak anılan Thierry Henry’nin efsanevi 14 numaralı forması, Eddie Nketiah’a verildi. 23 yaşındaki İngiliz forvet, kulüp tarihi için oldukça önemli olan bu numarayı sırtında taşımaya layık görüldü.

Genç futbolcunun sözleşmesi bu ayın sonunda bitiyor. Bir süredir Arsenal’de yoluna devam edip etmeyeceği konuşulan isim, son gelişme ile beraber hayranlarını sevindirdi. Takımdaki sözleşmesini yenileyen başarılı forvet, yeni forma numarasını da bu sayede öğrendi.

Nketiah, 2017’deki ilk maçından bu yana Arsenal için oynadığı 92 maçta 23 gol kaydetti.

Mikel Arteta’dan sözleşme yenileme açıklaması geldi

Arsenal teknik direktörü Mikel Arteta, sözleşme yenileme haberi ile ilgili şu açıklamaları kayıtlara geçti: “Eddie’nin kalmasına sevindim. O bizim kim olduğumuzu ve kulübün değerlerini temsil ediyor. Sözleşmesini yenilediği için çok mutluyuz. Şimdi işe geri dönme ve harika futbolcuyu ve harika futbolcuyu geliştirme zamanı.”

Arsenal, Nketiah’ın yenilenmesinin yanı sıra, Porto’ya yaklaşık 40 milyon euro ödeyecekleri Fabio Viera’nın imzasını da yakında açıklayacak. Kiralık bahis sayfası son derece size en iyi hizmeti veriyoruz.

Spor