Ünlü Popçu Pi̇nk Ten Jest

Ünlü Popçu Pi̇nk Ten Jest

Geçtiğimiz hafta Norveç Hentbol Milli Takımı aporcularına gelen Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası’nda “uygunsuz giyim” nedeniyle 1.500 euro para cezasına çarptırılması şok edici olmuştu.

Birtakım insanlar bu durumu kınarken ve anlamsız bulurken kayıtsız kalmayan bir diğer isim ABD’li pop yıldızı Pink, erkek meslektaşları gnorwaibi bikini altı yerine şort giyen megapari giriş Norveçli kadın plaj hentbolu takımına verilen bu cezayı ödemeyi teklif etti.

Twitter adresinden tepkisini gösterecek bir içerik paylaşan Pink; “Norveç Milli Takımı’nı üniformalarıyla ilgili cinsiyetçi kuralları protesto etmesinden dolayı gurur duyuyorum.” dedi.

Cezayı ödemek için gayet hazır olduğunu belirten Norveç Hentbol Milli Takımı, ‘üniforma seçiminin standart bir çerçeve içinde özgür bir seçim olması’ gerektiğini de üstüne basa basa belirtmiş oldu.

Norveç Hentbol Milli Takımı, ise çevreden gelen bu desteklere toplu bir şekilde Instagram’dan paylaştıkları bir gönderi ile tüm destekçilerine teşekkür etti.

Avrupa Hentbol Federasyonu, Bulgaristan’da yapılacak olan müsabakada Avrupa Şampiyonası’nda İspanya’ya karşı bronz madalya maçında Norveç takımını forma seçimi nedeniyle, oyuncuların şortlarının “atlet üniforma kurallarına uygun olmadığı” için para cezasına çarptırdığını açıkladıktan sonra Norveç Spor ve Kültür Bakanı Abid Raja, bu kuralı ‘tamamıyla saçmalık’ olarak nitelendirmişti.

Bu olaya tepki gösterenler arasında bilindik isimlerden eski Grand Slam şampiyonu Billie Jean King de vardı.

Jean King de tepkisini, sosyal medyadan attığı tweet ile gösterdi; “Kadın sporlarında cinsiyetçilik son bulmalı.”

Spor