Vaktiniz varken mutlaka denemeniz gereken bakım önerileri

Vaktiniz varken mutlaka denemeniz gereken bakım önerileri

Şampuan öncesi saç bakımını deneyin

Şampuan öncesi saç bakımını deneyin

Şampuan öncesi tedavileri denemek için gerçekten iyi bir zaman. Saçlarınızı ekstra neme kavuşturmak için bu yöntemlerden yararlanabilirsiniz.

Güzel fındık yağlarını (badem, hindistancevizi, macadamia) ya da zeytin yağını banyo yapmadan bir süre önce saç derinize sürün ve bekleyin.

Bu yağları saçınızda 15 dakika kadar tutmak yeterli olacaktır. Daha sonrasında iyice saçınızı yıkadığınızdan emin olun.

Saç derinize detoks yapın

Saç derinize detoks yapın

Stresli saçları ve kaşıntılı, kuru bir kafa derisini onarmak için detokslama yönteminden yararlanabilirsiniz.

Saç derisi detoksu; saç derisi yağlarının altında veya üstünde olabilecek yağ bezlerini düzenler, pulları ve ölü cilt hücreleri temizler ve ferahlatır, saç derisini canlandırır ve sağlıklı bir şekilde güçlendirmek için kafa derinizi uyarır.

İlk olarak, kafa derisinin üzerine detoks damlası uygulayın, çoğunlukla birikimin olduğu yere konsantre olun ve parmak uçlarınızı kullanarak küçük daireler çizerek kafa derinize masaj yapın.

Masajdan sonra, tüm fazla birikimi gidermek için detoksifiye edici veya arındırıcı bir şampuan kullanın.

Cildinize buz uygulayın

Cildinize buz uygulayın

Bir buz silindiri kullanmayı deneyin! Cildi gençleştirmek, şişirmek ve sıkılaştırmak için kullanabileceğiniz bu yöntem oldukça kolay, ekonomik ve pratik.

Buz silindirinizi dondurucuda saklayın, böylece soğuyacak ve sabah için hazır hale gelecektir.

Uygulamadan önce yüzünüzü yıkayabilir veya sadece soğuk suyla durulayabilirsiniz. Önceden hafif su veya jel bazlı bir serum da uygulayabilirsiniz, ancak bu gerekli değildir

Silindiri en az beş dakika boyunca boyun dahil yüz konturları etrafında çalışarak ileri geri, yukarı ve aşağı ve dışarı ve yukarı doğru kullanın. Avantajlardan yararlanmak için en az beş dakika ile başlayın. 10 veya 15 dakikanız varsa, daha uzun bir ritüel yapabilirsiniz.

Kaynak: iceriksistemi.com

Moda ve Yaşam