Xbox Series X / S için bir VR başlık gelecek mi? İşte resmi cevap;

Xbox Series X / S için bir VR başlık gelecek mi? İşte resmi cevap;

Yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S için geçtiğimiz gün ortaya çıkan VR başlık iddiası çabuk raftan kaldırıldı.

Xbox Series X ve Xbox Series S oyun konsolları için kesin olarak bir VR başlık gelmiyor. Microsoft eski nesilde de olduğu gibi bu nesilde de VR tarafına giriş yapmıyor. Peki bu konu neden bir anda gündem oldu? Kısa süre önce firmanın yeni kablosuz kulaklığını test eden IGN İtalya’nın karşısına “VR başlığın güncellenmesi gerekiyor” tarzında bir hata çıkmıştı. Elbette buradan hemen “Microsoft Xbox için VR başlık geliştiriyor” dedikoduları gündeme geldi. Ancak firma bunun bir hata olduğunu ve VR başlık için bir planlarının olmadığını aktardı. Bu da Xbox tarafındaki birçok kişiyi üzdü.

Xbox Series X / S için gelemeyecek ancak PlayStation 5 için yeni bir VR başlık geliyor

PlayStation 4 döneminde çıkardığı VR başlık ile çok ses getiren Sony, PS5 ile geçilen yeni nesli de VR’sız bırakmıyor. Çünkü firma halen resmi olarak tasarımı göstermese de PlayStation 5 için bir VR başlığın yolda olduğunu duyurdu. Konsola tek bir kablo üzerinden bağlanacak yani kablosuz olmayacak ürün, ilk başlıktan çözünürlük başta olmak üzere her açıdan çok daha iyi olacak.

Yeni başlık ile beraber yeni bir kablosuz VR kontrolcüsü de geliştirdiklerini aktaran Sony, ürünü 2021’de kullanıma çıkarmayacak. Yani yeni nesil VR deneyimi için kişilerin yüksek ihtimalle 2022’nin başını beklemesi gerekecek. Ürün hakkında detayların ileride netleşmesini bekliyoruz.

Kaynak: genel-blog.com

Teknoloji