Yakında gelecek OnePlus Watch için ilk bilgiler ortaya çıktı

Yakında gelecek OnePlus Watch için ilk bilgiler ortaya çıktı

OnePlus 9 serisi ile birlikte tanıtılacak OnePlus Watch akıllı saat modeli için ilk bilgiler ortaya çıkmış durumda. İşte bilinmesi gerekenler;

Hazırladığı telefonlar kendisi Türkiye’de resmi olarak yer almıyor olmasına rağmen büyük birçok satış kanalında ve bazı operatörlerde resmi garantili olarak satılan OnePlus, 9R, 9 ve 9 Pro isimli akıllı telefon modellerini 23 Mart tarihinde tanıtıyor. İşte bunlarla beraber gelecek akıllı saat OnePlus Watch, yuvarlak tasarımı kullanıyor ve 46 mm gövde yapısına sahip. IP68 sertifikası bulunan saat, bir haftalık kullanım süresini sadece 20 dakikalık şarj ile kazanabiliyor bilgisi veriliyor. Yani güçlü bir Warp hızlı şarj sistemiyle gelen ürün, 4G dahili depolamaya sahip ve otomatik olarak yapılan egzersizleri algılayabiliyor. OnePlus TV için kontrol desteği de olacak bilgisi verilen OnePlus Watch akıllı saat, iki farklı renkte çıkacak ve yüksek ihtimalle Google’ın WearOS işletim sistemine sahip olmayacak. LTE’li sürümü de olan akıllı saatin nabız yanında kandaki oksijen oranını belirleyebildiği de aktarılıyor. Fiyat ise halen gizemini koruyor.

OnePlus Watch modelinden daha çok merak edilen OnePlus 9 ailesi için son detaylar şöyle

Modellerden 9 ve 9 Pro dün yapılan resmi açıklamaya göre artık kesin olarak 120 Hz yenileme hızına sahip bir Samsung imzalı LTPO OLED ekran üzerine kuruluyor. 1440P çözünürlükte olacak bu ekranın, LTPO teknolojisi ile 5 Hz ile 120 Hz arasında dinamik olarak çalışacağı da aktarılıyor.

Bunun arkasında enerji tasarrufu yer alıyor. Ekranın sürekli olarak 120 Hz yenileme ile çalışması, daha fazla enerji harcaması anlamına geliyor. Dinamik yapı sayesinde ihtiyaç olmayan durumlarda ekran daha düşük yenileme hızında çalışıyor ve bu da hatırı sayılır oranda enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Telefonlardaki ekranın OPPO Find X3 ve X3 Pro gibi 10 bit renk derinliğine sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Kaynak: yayinsitesi.com

Teknoloji